top of page

המלצות

עמוס בברסקי - מנהל מערך הקורסים לגמלאי רפא"ל, בית אבא חושי חיפה

 

"במסגרת מערך חוגי הלימוד וההעשרה שאנחנו מקיימים לגימלאי המחקר של רפא"ל, מרצה גב' עירית רימון-ניידורף בחוגי "האזנה מודרכת למוסיקה קלאסית" מזה כשש וחצי שנים.

הביטויים "מרצה" ו"הרצאה" עושים במידת מה עוול לעירית, פשוט משום שקשה למצוא הגדרה פורמלית אחרת.

האמת היא שעירית מעבירה חוויה מוסיקלית נדירה ומיוחדת במינה, שיש בה הכל: הרצאה בנוייה למופת, המועברת בשפה עשירה המתובלת בחוש הומור וביכולת התאמה של החומר למשאלות ליבם של המאזינים; חוויה מרובת חושים – הן מוסיקה מעולה ומעניינת, הן קטעי וידאו שנבחרו בקפידה רבה ומוקרנים באמצעות מחשב; וכמובן, נגינתה של עירית, המשולבת בצורה מעולה בתוך המלל ומספקת רגעים מיוחדים בכל הרצאה.

 

עירית היא מרצה נהדרת ואהובה על הקהל. יש לה תקשורת מצוינת עם אנשים, היא זוכרת מי אמר מה, איפה ישב ומה שמו. היא נושאת את דבריה בחן ובשפה עשירה וקולחת, מתמודדת בקלות עם מצבים לא צפויים. היא דייקנית ומאורגנת להפליא, יודעת מתי בדיוק יסתיים מה, ולאן תגיע ההרצאה ומתי...

עירית היא – בראש וראשונה - פסנתרתית מחוננת, מאלתרת בקלילות קטעים ופרקי יצירות כהסבר, וכמובן מנגנת יצירות שלמות בכישרון רב.

היא גם שולטת יפה בנפלאות האינטרנט והאפשרויות הגלומות בו לטובת ההרצאה וקהל המאזינים - השבוי שלה, יש לציין.

השיעורים שלה קולחים ומהנים. אין בהם רגע דל...

 

על עובדת הצלחתה הפנומנלית של עירית בהרצאות שלנו תעיד העובדה שלמחזור ההרצאות הראשון נרשמו כ-35 משתתפים, לשני כ-60 והחל מהסדרה השלישית ועד היום משתתפים באופן קבוע למעלה ממאה איש בכל שיעור!

 

אני ממליץ על עירית בכל פה, לכל קורס, הרצאה או מפגש מוסיקלי.

 

בברכה,

עמוס בברסקי - מנהל מערך הקורסים לגמלאי רפא"ל, בית אבא חושי חיפה.

 

ד"ר אילן  קרון - משתתף בסדרות ההרצאות בחיפה מזה שבע שנים ברציפות

 

"לעירית שלום רב,

עם סיום סדרת מחזורי ההאזנה המודרכת במוסיקה בעמותת גמלאי המחקר ברפאל, אשר נמשכה שש שנים, ופתיחת הסדרה החדשה – מצאתי לנכון, כמשתתף קבוע, להביע את הערכתי.

מאז השיעור הראשון, התרשמתי עמוקות מהידע המוסיקלי הרחב שהפגנת והיכולת היוצאת מהכלל להעביר מידע זה בדרך של הרצאה, השמעה של קטעי נגינה ושירה מוקלטים וכמובן באמצעות נגינתך בפסנתר. במשך התקופה הצלחת להטביע בי, כמו גם בשאר המשתתפים שהגיעו באופן קבוע ומילאו את אולם ההרצאות, ידע שפתח צוהר להבנה חדשה של המוסיקה ויכולת האזנה ביקורתית ורגישה. למדתי להכיר תקופות מוסיקליות, סגנונות מוסיקליים, צורות מוסיקליות ומלחינים ומבצעים רבים. אך החשוב מכל, למדתי לאהוב וליהנות פי כמה מהאזנה למוסיקה קלאסית (במובן הרחב של המילה).

במספר קונצרטים מודרכים בהם הופעת בלווי קולי או כילי, נהניתי מאוד מנגינתך היפיפייה מלאת הרגש.

ארשה לעצמי להזכיר גם את אישיותך המקסימה התורמת לא מעט לקשר המיוחד עם קהל המאזינים בכלל והמשתתפים בחוגי ההאזנה המודרכת בפרט.

בתודה ובידידות,

אילן"

חיה בונה - משתתפת בסדרות ההרצאות בקתדרה מרחבים במשגב

כמה מילות תודה לעירית, בסיום הקורס – "סיפור בצלילים – מוסיקה תוכניתית"

אני מתארת לי שהקהל שיושב כאן ברובו, בוודאי שמע פעמים רבות את "עונות השנה" של ויולדי, הפסטורלית של בטהובן, המוסיקה לבלט של צ'ייקובסקי או פטר והזאב, ששמענו עם ילדינו.

חלק לא קטן מהמלודיות ששמענו מוכר ואהוב.

בשבילי – מה שהיה מיוחד ומרתק בקורס של עירית, היא הדרך שבה בנתה עירית את הקורס.

מסכים הורמו וצללנו לעומקן של היצירות – מה שהביא להבנה הרבה יותר מעמיקה וכתוצאה מכך הקשבה משמעותית יותר.

עירית הגישה לנו את שיעוריה, שהיו בנויים לתפארת, ונגענו בכל יצירה בדרכים שונות.

הכרנו קצת את הביוגרפיה של המלחין, ניסינו לתפוס את המוטיב שמוביל את המוסיקה, את המבנה המיוחד לכל אחת מהיצירות, ולסיום צפינו והקשבנו לביצועים מופלאים של היצירה עליה דובר.

תודה, תודה עירית!

החוויה כבשה את כל החושים, והרהיטות שלך, יחד עם השימוש בכל אמצעי המדיה, הייתה קסומה.

אני מודה לך שהפגשת אותנו עם המוסיקה הקלאסית בדרך כל כך מרתקת.

נתראה בקורסים הבאים!

 

חיה בונה.

bottom of page