top of page

המלצות

מוזיקאים

פרופ' ויקטור רוזנבאום

"...כל מה שעירית נגנה היה ברמה מקצועית גבוהה. נגינתה היא בו זמנית מבריקה טכנית ומשכנעת מבחינה מוסיקלית. היא מביאה לביצועיה  מעורבות אישית ואינטליגנציה מעמיקה, המתקשרים באינטנסיביות עם המאזין...."

פרופ' פנינה זלצמן

"... יש לה צליל יפהפה במיוחד, טון שירתי, היא מנגנת עם עומק ועם רגישות, ונגינתה תמיד אינטליגנטית ומעניינת...."

פרופ' מיכאל בוגוסלבסקי

".... נגינתה מאופיינת ברמה טכנית מעולה ובהבנה מעמיקה של טבען של היצירות אותן היא מנגנת, להן היא מעניקה פרשנות לא קונבנציונאלית ומקורית...."

פרופ' עדי רוזנקרנץ

".... עירית היא ללא ספק אחת מהפסנתרניות הישראליות הצעירות הטובות ביותר. נגינתה רגישה באופן יוצא דופן, ומעמיקה במיוחד. היא אמנית ומוסיקאית מוכשרת ביותר. יש לה טכניקה חזקה, רגישות לסגנונות שונים, מגוון עשיר של סוגי מגע בפסנתר, היא מחפשת מגוון איכויות צליל, וכל אלה משרתים בצורה אידיאלית את התפיסות המוסיקליות שלה. נגינתה נוגעת ללב, חודרת ומשכנעת...."

תלמידים

חיים ויס - מוסיקאי
"לעירית מורתי האהובה,
אני רק עכשיו כותב לך...כי הייתי נורא עסוק. האמת שהייתי עסוק בגללך...בזכותך אני היום מוזיקאי פעיל ועסוק...ללמוד אצלך לא היה עוד חוג כמו אחד מהחוגים הרבים שלקחתי בילדותי...
הזרקת לי מוזיקה מכל אספקט שרק אוכל לדמיין... טיילנו בשבילי המוזיקה הקלאסית, זיהית שיש לי אהבה למוזיקה קלה ושירה עברית וגם שם היינו לא מעט... קיבלתי היסטוריה ומוזיקולוגיה כמעט בכל שיעור, הקניית טכניקה בריאה מבחינה גופנית, אינטרפרטציה אישית, ניתוח מוזיקלי ועוד...
אבל החשוב מכל... היית בשבילי מעין פסיכולוגית, כל שיעור נפתח בשיחה אישית על מה שעבר עליי השבוע, ואת פשוט הקשבת לי. תמיד ידעת מה מעסיק אותי בימים אלה, ובדרכך הנעימה, הרגשתי נורא משוחרר לספר לך הכל ...
בזכותך, עברתי מישיבה דתית שלא התאימה לי, לבית ספר לאמנויות. בזכותך לקחתי ברצינות את תקופת הבגרויות והלימודים העיוניים, ובזכותך הפכתי לאדם שאני היום:
אני כיום בוגר להקה צבאית, שבה הייתי גם מפקד וגם מעבד מוזיקלי, אני לומד היום באקדמיה למוזיקה בירושלים במגמת ביצוע ג'אז, ברזומה שלי כבר הופעות ברחבי הארץ והעולם, בין היתר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית אשדוד וסימפונט רעננה. אני מופיע ומקליט היום עם אמנים מהשורה הראשונה בתחום המוזיקה הקלה ובתחום המוזיקה הליטורגית (חזנות).
וכל זה לא היה קורה, אם אי שם בגיל 9 הייתי בטעות הולך למורה אחר - מה שאגב כמעט קרה, כי עלייך המליצו לי ממש אחרי שקבעתי עם מורה אחרת, ואז קרה לי נס קטן ופרטי - שהתגלגלתי לידיים שלך.
אני מרגיש שהיריעה קצרה מלהכיל את מה שאת בשבילי, אבל בכל זאת אנסה לסכם...
אני מעריץ את השיטה הייחודית שלך, את הגישה הבריאה שלך, את המוזיקאית והפסנתרנית שאת, ומלבד היותך המורה המיתולוגית והנערצת שלי, אני מרגיש שאת כמו קונטרה להוריי הנהדרים בחינוך שלי ובעיצוב האישיות שלי...
תודה על הכל.
אני מאחל לך עוד שנים רבות של חינוך הדור הצעיר והבוגר בתחום המוזיקה והנגינה, בדרכך הייחודית ויוצאת הדופן.
באהבה, חיים ויס"
 
עופר דלאל - מנצח מקהלות בינ"ל

"עירית היקרה, 

אינני זקוק להביט לאחור בכדי לדעת להעריך את התרומה העצומה של לימודיי איתך - היא מלווה אותי מדי יום ביומו בעבודתי כמוסיקאי. 

במהלך הלימודים איתך חשפת בפני עולמות רבים ומקורות להשראה בלתי נדלית, אך אוכל לומר ללא היסוס כי הדבר המשמעותי והשימושי ביותר שלמדתי ממך הוא יצירת מסגרת לפעילות היצירתית. אנו חיים בעידן אשר  היכולת שעזרת לי לפתח תומכת בי בכל תחום לימודים או עבודה. בחיי כמוסיקאי –מספק הסחות דעת לרוב מקצועי גיליתי כי היכולת ליצור לעצמי מסגרת היא מהותית להצלחה. אפילו שמורות עימי המחברות מהשיעורים איתך, בהן ציורים שציירת לי - ציורים של חלונות, של מרחב פעולה ָתחום. 

בתור מורה היית תמיד קשובה לצרכים שלי (גם כאשר לא ידעתי מה הם), וידעת ליזום את הפעילות או המטלה הנכונות בכדי להניע אותי קדימה. את היא זו שעודדה את נטייתי להלחין ואת זו שחשפה בפני את ההנאה והעניין הרב בהשוואת ביצועים. תמיד דאגת שאחשף לרפרטואר מגוון ואהיה מודע לקונטקסט התרבותי וההיסטורי בו נוצרה היצירה. 

היה לי מזל ללמוד עם מוסיקאית רגישה ומשכילה כמותך שתמיד הייתה מסורה להשרות בי את הרצון ללמוד ולהשתפר בתור אדם ובתור מוסיקאי. "

 

דן קידר - מוסיקאי ומורה לפסנתר

"כשהגעתי ללמוד אצל עירית סבלתי מדלקת בגידים. לא הייתי מסוגל לנגן במשך 10 דקות רצופות ללא כאבים.
בהמון סבלנות, עירית הצליחה לשחרר אותי מהכאבים ולימדה אותי טכניקת נגינה חופשית ומשוחררת מלחץ וכאבים.
ככל שהכאבים פחתו עבדנו לצד הטכניקה על מוזיקה והבעה.
לאורך כל הדרך עירית בנתה לי ביטחון כמוזיקאי וכפסנתרן, וברגישות יוצאת דופן הצליחה לחבר בין עבודה מקצועית ותובענית לנפש האדם.
הייתי יוצא משיעורים כמו אחרי "טיפול 10,000" לרכב.
לאחר עבודה אינטנסיבית של 3 שנים ניגשתי והתקבלתי לאקדמיה למוסיקה בירושלים במחלקה לביצוע פסנתר קלאסי והגעתי למצב שאני יכול לנגן גם 8 שעות ביום ללא כל כאב.
לאחר שבקרתי באקדמיה, אוכל להגיד שעירית היא מורה מהשורה הראשונה, וכי כדאי לכל פסנתרן חובב ומקצועי ביותר ללמוד ולהקשיב לדרכה המיוחדת, וכמובן להינות מהנגינה וההדגמות לאורך השיעור.
דן קידר - מוזיקאי, פסנתרן ומורה לפסנתר ".

מיכל מושקוביץ - מורה בכירה לפסנתר

"לעירית היקרה

הגעתי אלייך אחרי שנים של הוראה ושל נגינה שדשדשה במקום. בהרבה סבלנות ובמקצועיות ברמה הגבוהה ביותר בנית לי מחדש ידיים פסנתרניות.

בעזרתך הרחבתי את גבולות הרפרטואר הפסנתרני והעמקתי בפרשנות היצירות.

הענקת לי בנדיבות  כל סוד מקצועי שידוע לך  בעולם הפסנתרנות המקצועית, ועשר שנות עבודה אתך חיזקו וביססו  את יכולות ההוראה שלי.

על כל אלה אודה לך כל חיי.

באהבה, מיכל."

סנא שופאני

"מורתי היקרה,

ברצוני להודות לך על כל שנות הלימודים, על השיעורים העשירים, הסבלנות, ההתעקשות והרצון שלך לקחת אותי לעולמות שונים, עשירים, מוסיקליים יותר ומלאים מרץ ומוטיבציה.

 

יש לי כבוד רב להיות תלמידה שלך.

אני מודה לך על רמת ההשכלה שהקנית לי ועל חומר הלימוד המגוון. תודה על היותך בן אדם עם לב טוב ורוגע,

חיוך על הפנים עם אהבה והמון מוכנות לחנך וללמד.

 

תודה רבה,

סנא שופאני, בוגרת החוג למוסיקה באונ' חיפה ומורה לפסנתר"

bottom of page